Mar 20, 2016

Posted by in Bez kategorii | 0 Comments

Historia hazardu w skrócie

Historia hazardu w skrócie

Hazard to wynalazek stary jak świat. Zdaniem historyków jego historia sięga czasów starożytnych i pierwszych sportowych zakładów bukmacherskich (obstawiano wtedy zwycięzców wyścigów rydwanów i grano o niewolników). Na rozpropagowanie hazardu bardzo duży wpływ miała Grecja, to właśnie ten kraj jest kolebką igrzysk.

W 1842 r. bracia Blanc powołali do życia pierwszy salon gry w Monte Carlo i od tej pory ruletka, baccarat i blackjack stały się najbardziej znaną światową rozrywką. Następnie pojawiły się maszyny o nazwie one-armed bandit, bez których również dziś nie może się obejść żadne kasyno. Zaś na początku XX wieku w USA zbudowano słynne na całym świecie Las Vegas, Miasto Grzechu.

Największy przełom miał miejsce pod koniec XX wieku, kiedy uruchomiono pierwszy serwis z grami online. Obecnie takich kasyn w internecie jest mnóstwo, a każde przyciąga niezliczoną liczbę miłośników bakarata, blackjacka czy zakładów sportowych. Nie da się ukryć, że odkąd gry hazardowe rozpopularyzowały się w sieci, zarabianie pieniędzy jest dziecinnie proste!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *